| AleaIactaEst a întrebat:

Cat de greu este profilul stiinte ale naturii? Nu sunt tocmai bun la matematica, desi ma descurc. Este complicata, deci, matematica de la SN?
Adica, matematica este printre singurele obiecte de care imi este putina teama, eu fiind destul de normalut la acest obiect.

Răspuns Câştigător
| Castorul a răspuns:

Daca esti "pe linia de plutire" la mate, si prinzi si un profesor bun n-ai de ce sa iti faci griji.
Ideea e ca matematica e matematica si oricat de usoara s-ar zice ca e, tot e de lucru si tot grea e daca nu te ocupi de ea big grin happy