| anonim_4396 a întrebat:

Cat de greu isi găsește un medic (dupa rezi) un post într-un spital la oraș? Am auzit ca nu prea se scot.Si ce face in cazul in care nu găsește?

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

La spitalele din orasele mari slabe sanse sa gasesti pentru ca sunt rezervate. Poti insa sa cauti la privat si la stat sa faci doar garzi (vezi ca se platesc diferit in cursul saptamanii si in weekend, iar daca nu stii treaba din spitalul ala e mai bine sa iti iei de weekend)

4 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Acum este o perioada buna.S-au pensionat toti cei care trebuiau sa se pensioneze acum 20 de ani, altii si-au dat demisiile.

| Clarity a răspuns:

Probabil pleacă in străinătate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă chiar nu găsește la oraș, sunt nnumărate posturi în localități mai mici.Și acolo sunt oameni care a nevoie de el. Iar dacă chiar vrea la oraș, va căuta și va ajunge la oraș.

| JicaContra a răspuns:

Cred ca nu auzi cu ambele urechi si toti dintii in acelasi timp
ESTE LIPSA DE DOCTORI... PRETUTINDENI
iar din rrrominica se pleaca in strainezia IN DRACI!
moment in care SIGUR gasesti post in rrominica, chiar e vorba sa angajam pakistanezi si in medicina