| Alexandra5550 a întrebat:

Cât de greu vi se pare bacul la informatica?
Bună TPU! Sunt cls a10a pe mate info și m-ar bate un gând sa dau bacul la info.
Niște păreri, orice?
Iar la facultatea de informatica, se da admitere, nu? Cât de grea este aceasta?

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai daca esti mate-info ar fi culmea sa nu il dai la info, mai ales ca vrei o cariera in domeniu. Nu e nimic dificil la bac, e banal daca esti in stare sa explici un backtracking si sa il implementezi, nu ar trebui sa ai probleme. La facultate se da examen, dar daca iei la bac macar un 8 la mate, nu ar trebui sa ai probleme nici acolo. La fel si cu facultatea, depinde unde o faci, unele se axeaza mai mult pe teorie, altele intra mai cum trebuie in domeniu. Intre informatica pur teoretica si automatica, as recomanda AC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nivel mediu. Doar c++, materia din cls 12 nu intra. Merita sa incerci. Se da admitere mate sau informatica. Depinde si de oras acum

| Sn4k3 a răspuns:

E usor de luat. Invata, fa subiecte si vezi cum te descurci.

| sierra1 a răspuns:

Părerea mea e să mai aștepți clasa a 11 și te decizi (tu singur) in cunoștință de cauză

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru cineva care iubeste informatica si matematica si care invata zilnic, BAC-ul este floare la ureche.
Nici un examen nu-i greu daca pui mana serios si inveti!