| Andreea_Roxana_1996 a întrebat:

Cat de mult are legatura informatica din liceu cu cea de la poli? Si mai departe cu ce se cere efectiv pe piata?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Informatica de liceu e baza a ceea ce inseamna programare. La o facultate de profil vei relua in primele cursuri, cele de baza, chiar aceste notiuni facute in liceu apoi ve aprofunda programarea si tot ce tine de ea.

Cu ce se cere efectiv pe piata informatica de liceu e doar o picatura intro galeata cu apa, insa e picatura de baza.