| Realslim a întrebat:

Cat dureaza antrenamentul pentru a intra in rezerva militara, ce program este mai apoi impus ( de cate ori trebuie sa mai merg la alte antrenamente pe parcursul anului sau ceva de genul?) si cand sunt urmatoarele recrutari?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu exista "de cate ori"! Mergi o data si stai cat este contractul. Alta data contractul era pe un an. Acum sunt 4 ani si dupa 15 ani poti incheia pe durata nedeterminata. Cat despre "antrenamente" esti zilnic in limita a 8 ore mai putin cand esti in serviciul de 24 ore.