| anonim_4396 a întrebat:

Cate ore pe zi lucreaza un medic (in spital, nu privat )? (Raspunde doar daca stii, raspunsurile puse la intamplare pentru puncte vor fi raportate)

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum o să raportezi dacă răspunsul este la întâmplare? Pe ce o să te bazezi ca să decizi asta?
Munca medicului în spital nu este normată la 8 ore ca la fabrică sau la birou.
Normate sunt doar gărzile de noapte.

| zilog a răspuns:

Depinde de medic, am un prieten chirurg care merge la un spital privat o data la 3 luni, alta data merge de 3 ori intr-o saptamana
alta data trece si un an in care nu au nevoie de el alta data are si cate 10 zile in care munceste una dupa alta chiar si 10 ore / zi
depinde de clienti care au nevoie sa le taie o bucata din intestine sa o arunce si sa le inadesca ca asta am inteles ca face cel mai des pe la ei.
de si el zice ca se baga la orice clienti sa fie
de la unghii incarnate la orice
MI-A SPUS CA NU E FRUMOS SA SE BAGE LA INIMA COLOANA VERTEBRALA SI CREIER nu pentru ca nu ar sti sau pentru ca nu ar avea scule
ci pentru ca au si ei niste intelegeri si i-ar bate altii obrazul daca s-ar baga si pe felia lor
sa manance toti o paine
si mi-se pare ca la coloana inima si creier este o responsabilitate putin mai mare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

3 ore

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mooie, nu poti sa ma raportezi ca ti-am dat block

| darrio2007 a răspuns:

De unde poti sti ca raspunsurile sunt la intamplare daca habar nu ai de acest lucru?

Pe hârtie 7 sau 6 ore, după caz. În realitate, depinde de spital și de situația concretă. Sunt unii care pleacă mai devreme, alții cu o jumătate de oră mai târziu, alții cu 3 ore mai târziu. Munca peste program nu e plătită suplimentar. Asta fără gărzi.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Norma de serviciu a unui medic este de 7 ore pe zi, 5 zile pe saptamana. Mai putin cei care lucreaza in medicina legala, anatomie patologica si in domeniul radiologic, care lucreaza 6 ore. Sunt si exceptii, asa cum prevede regulamentul cu activitatile medicale. Se fac si garzi.
Dar multi pleaca mai repede sau vin mai tarziu. Uite, medicul meu de familie - si asta o fac aproape toti - are program de consultatie 5 ore din care mai pleaca uneori si 2 ore de teren pe care nu le face niciodata.