| anonim_4396 a întrebat:

Cati ani de facultate trebuie sa faci pentru a devenii neuro-chirurg? Si cat credeti ca este salariul mediu?

2 răspunsuri:
| Iulian922 a răspuns:

5 ani

| NemNUZ a răspuns:

4 ani facultate + 7 ani neurochirurgia, dar daca vrei sa te faci doar pentru bani iti garantez ca nu o sa rezisti nici macar un an ca rezident, plus ca in toata tara sunt in jur de 203 chirurgi pe aceasta specialitate, deci ai destula concurenta iar eu pot sa iti garantez ca acestia doresc sa ajute oamenii, banii sunt pe locul secund, daca vrei bani fate avocat, afacerist, etc frate