| nekmario a întrebat:

Cati bani ati pierdut cel mai mult sau ce lucru mai de pret ati pierdut? Sunt cam pierzator oare mai ssunt si altii?

Răspuns Câştigător
| Tinna666 a răspuns:

Am uitat odata portofelul in toaleta unui fast food in care aveam cam 150 lei si nici macar un act de identitate, deci clar nu l-am mai gasit si nici el pe minelaughing

Acum 3-4 ani cumparasem un lant de aur pentru mama soacra, vedea craciunul si l-am bagat in buzunarul de la geaca si cum sunt mai agitata de felul meu si imi tot bagam si scoteam mainile din buzunare cand am ajuns acasa nu il mai aveam laughing
Am pus un anunt pe olx cu niste pantofi cu toc care voiam sa iu vand sau sa ii schimb pentru ca imi erau mari. dupa cateva saptamani am gasit o domnisoara care voia sa facem schimb:eu sa ii dau pantofii si ea sa imi dea un maieut scurt de vara portocaliu.clar pantofii mei erau mult mai scumpi decat acel maieu dar am acceptat schimbul ca oricum ii tineam degeaba.cand am primit coletul, am primit un maieu, era cel din poze dar totusi nu era laughing deci am primit un maieu decolorat, scamosit, rupt si cusut laughing practic o carpa in schimbul unor pantofilaughing i-am spus respectivei ca a fost neserioasa si nu e ok ce a facut dar evident ca am ramas cu pantofii dati laughing
Mi-am cumparat intr-o vara o pereche de platforme foarte dragute, pe care de abia le primise in magazinul respectiv.si cum mie imi place sa am prima lucruri si sa nu fiu ca tot orasul le-am cumparat. dupa cateva saptamani au aparut in "magazinul tineretului" aceleasi sandale cu platforma la 35 lei laughing eu dadusem 80 laughing
Am bagat bani in aparatul de reincarcare din peny market si cand sa bag ultimul leu s-a resetat aparatul, am ramas cu banii dati si nici creditul nu l-am primit laughing
Mi-am comandat un corest de pe net am avut surpriza ca nu intra pe minelaughing culmea e ca eu port s si corsetul cica era m.laughing
Mi-am uitat telefonul in curtea scolii dar am avut noroc ca l-au gasit niste copii si m-am recunoscut din poza de pe ecran si mi l-au inapoiat laughing
Tot in curtea scolii mi-am uitat portofelul, cheile si telefonul dar am avut noroc ca orele se terminasera si dupa jumatate de ora le-am gasit tot acolo laughing
Vaii, am fost intr-o dimineata la cumparaturi si imi cumparasem 3 perechi de pantofi,intre timp ma intalnisem cu niste prieteni care mi-au propus sa mergem la un lac,era vara si nu am mai apucat sa merg acasa, am luat si pantofii cu mine. dupa ce au facut o baie, eu am preferat sa stau pe margine, am plecat. aproape de casa am realizat ca lipseste ceva:imi uitam pantofii acololaughing si de data asta am fost norocoasa si i-am gasit unde i-am lasat laughing
De multe ori la scoala ma trezeam cu bani lipsa si sume maricele, dar mna, nu puteam acuza pe nimeni happy
Cred ca ti-am dat destule exemple.as putea continua asa mult laughing

2 răspunsuri:
| fis a răspuns:

Daca te referi la jocuri de noroc precum pariurile sau ate chestii de genul, am pierdut la pariuri sportive, am incercat o singura data si am pierdut 50 de lei, nu mai am de gand sa incerc din nou laughing) iar daca te referi la lucruri pierdute din neatentie, am noroc mare din fericire pentru ca sunt foarte atent, mi-a intrat in instinct sa imi verific buzunarele la fiecare 10 minute. Dar am pierdut o data cheile de la casa, o cheie de la masina(sper ca o voi gasi, eu cred ca e prin casa) si un portofel, am avut noroc ca nu aveam buletin pe atunci ca eram mic. Mult noroc si sper sa nu ti se mai intample.

| RAY a răspuns:

Am pierdut dand banii pe dulciuri si trezindma la 25 de ani ca pot da in tot felul de bolii mortale, tu daca pierzi o mie i mai faci, eu daca dau in diabet moartea mai ma scapa de el, banii se fac sanatatea nu, cunosc pe cineva care se imprumuta la o banca care vine la tine acasa si o mie bolovanul da 1800 inapoi, ea spart intro noapte, are datori 2000 de mii la curent,dar i da vecini,datorii in banca de sute de mii de lei noi,alti vecini acelasi chesti datornici la bancii,de jucat eu nu joc,nu beau,nu fumez sunt un calugar budist ce sa spun, man daca nu iubesti banii nici ei nu te vor iubi crede-ma ca mi-a mers bine cand am avut grija de ei si i-am respectat,, cand dau banii pe ceva folositor gen haine, electronice, mancare sanatoasa ma bucur, cand dau pe zahar ma instrez