| shhhs a întrebat:

Cati bani se pot castiga intr-o tare in care se vorbeste engleza ca medic? big grin (de ex in SUA)

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este exact ca la noi: ai valoare, castigi, nu ai valoare, nu castigi.

| shhhs explică (pentru neutrino):

Da, exact ca la noi...o mica chestie trebuie sa precizez - la noi in Romania alocatia unui copil este de 40 de lei pe luna, in alte tari trece de 500 de euro, nu crezi ca e si o diferenta de salariu?!

| me22 a răspuns:

Multihee hee

| fatadedac a răspuns:

In SUA nu sunt recunoscute diplomele din medicina obtinute in Romania.

| shhhs explică (pentru fatadedac):

Serios? Nu stiu de ce nu ma mira...

| fatadedac a răspuns:

Este de mirare ai dreptate. Mulți medici români le pot da lecții americanilor.

| shhhs explică (pentru fatadedac):

Am zis ''nu ma mira''. Asta nu fiindca in Romania sunt oameni prosti, ci fiindca e considerata de altii o tara inferioara din cauza oamenilor care o trag in jos.