| MestecGuma a întrebat:

Cati tipuri de medici sunt? adica ma refer medici nutritionisti, medici dentisti, medic kinetoterapeut etc... vreau toate tipurile de medici
si apoi spuneti-mi va rog care este cel mai usor si care este cel mai greu si mediu
funda

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Ramuri medicale:nutritie,kinetoterapie,acupunctura,alergologie,biorezonanta,cardiologie,ortopedie,chirurgie,dermatologie,endocrinologie,gastroenterologie,medicina de familie,pediatrie,neurologie,geriatrie,homeopatie,ginecologie,medicina interna,nefrologie,oncologie,oftalmologie,imagistica, reumatologie, stomatologie, urologie, medicina muncii.
Dupa parerea mea cel mai usor este la medicina de familie.Nu ai responsabilitate mare, iar rezidentiatul este foarte mic(3 ani). Mediu ar fi oncologia(rezidentiat=5 ani, fara complicatii prea mari), iar cel mai greu e la pediatrie, chirurgie si neurologie.

1 răspuns:
| Teomari a răspuns:

Medicul pedriatu=usor(sa fi medic de familie e usor, pentru. ca astia nau nici o specialitate)

medica neurolog=greu