| vRemi a întrebat:

Caut sa fac ceva constructiv si care sa ma ajute sa imi construiesc viitorul, ce as putea face?

Vreau sa ma fac psihiatru, daca va ajuta cu ceva...

Dar nu vreau doar activitati care m-ar putea ajuta doar in cariera, si alte lucruri constructive ( in afara de a ma angaja, pentru ca nu pot )
Pe scurt cu ce lucruri constructive imi pot umple timpul?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salutari

Pentru cariera e evident, poti umple timpul citind carti din domeniu.

Fara legatura cu asta poti face orice-ti place, aici tine de gusturi. In primul rand poti face miscare, e sanatos si pentru fizic si pentru psihic.
In al doilea rnad poti citi ce-ti place.
In al treilea rand poti invata ceva nou: sa desenezi, sa pictezi, origami, traforaj, webdesign, habar n-am.
Poti da o mana de ajutor prin casa.
Poti fi voluntar in diferite asociatii.
Poti incepe un site/blog.

Poti face aproximativ orice, ideal e sa-ti palca, altfel te plictisesti.

Bafta

1 răspuns:
| matrix100 a răspuns:

Sport, poti citi o carte, poti invata sa faci o pagina web