| lapislazuli a întrebat:

Caut sa ma angajez, insa eu sunt o fire foarte timida, introvertita si mi-e ca nu ma voi adapta. Care sunt provocarile pe care le potintalni la un job, indiferent care ar fi. Inteleg ca sunt provocari pentru fiecare in parte, dar cred ca pot fi si unele generale. Firea mea ma va impiedica? Cum sa reusesc totusi sa ma angajez ca am nevoie?

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

La orice job vei avea un sef, in fata caruia trebuie sa rapunzi. E important sa iti asumi responsabilitatea pentru ce faci, dar nu il lasa sa se comporte ca un tiran doar pentru ca e superior ierarhic. Vei avea si colegi, unii mai prietenosi, unii mai putin. Incearca sa fi de treaba si politicos, si nu te lasa calact in picioare de unii care au tentitative de vice-sefi. Respectul e un drum cu doua strazi, daca ei nu o fac nici tu nu trebuie. Vor fi si certuri, dar daca ai dreptate apara-ti punctul de vedere.