| anonim_4396 a întrebat:

Caut un loc de munca in care sa pot sa am libertate de actiune si decizie, facand ceva util, benefic pentru societate si oameni. Munca in beneficiul oamenilor, educatie non-formala poate, ajutor social etc. Cine ma ajuta? Doamne ajuta?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Singurul loc de munca unde epoti lua propriile decizii si sa ai libertatea dorita este facandu-ti propria firma!

In rest, nici o companie nu te angejeaza ca sa decizi tu pentru tien si sa mai ai si timp liber cum doresti, pentru simplu motiv ca esti angajatul lor si ai obligatai sa executii munca pentru care primesti salariu.

| minrest a răspuns:

Da, stiu ce locuri de munca corespund. Tot ce e la varf. Orice catedra universitara, ca o fi istorie, engleza, matematica, chirurg foarte bun specializat in orice, contabil de top care descurca gestiuni incurcate de o suta de ani-si inca intentionat, si tote locurlile de munca din top-ul oricarui domeniu de studiu si activitate. Sa nu crezi ca daca maturi in fata spitalului imbunatatesti sanatatea, sau ca daca sapi curtea scolii ajuti educatia. daca pleaca un slab calificat, se gaseste imediat inlocuitor, dar daca moare un istoric, sociolog, poet, actor, matematician, unul de valoare, nu o sa mai faca nimeni exact ce facea el. Daca Shakespear murea de gripa in tinerete, nu mai scria nimeni Hamlet.

| Clorox a răspuns:

Nu cred ca doamne doamne o sa te ajute cu asta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"benefic pentru societate si oameni"
Ce spui de asistent medical? Mai dai şi tu o mână de ajutor prin spitalele din Ro.

| Zurelin a răspuns:

Profesor,indeplineste tot ce ai punctat

| antineutrino a răspuns:

Măturător e bine?