| nimicaici a întrebat:

Ce activitati in afara de cursuri de teatru,pe care le pot face si acasa, in liniste sau afara ma pot ajuta sa devin actrita? Cititul cu ce ajuta?

Răspuns Câştigător
| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Foarte mult, citind iti dezvolti si mai mult asa:vocabularul, imaginatia, creativitatea (aici depinde de ce carti citesti).
Efoarte simplu, vrei sa excelezi in a juca teatru? atunci ia-ti o carte (care sa aiba personaje si intamplari, care sa contina o poveste), alege-ti singura un personaj (care vrei) din acea carte si incearca sa intri in pielea sa pentru cateva zile ori saptamani. Dar nu lua totul ca pe un joc ca asa din start mai mult te vei prosti deci incearca sa fi serioasa, sa-ti intri bine in rolul ales de tine. Poftim ca ti-am dat si o idee, numai bine.