| anonim_4396 a întrebat:

Ce afacere pot deschide intr-un sat doar cu 1500 euro?

PS: Spatiu pentru desfasurarea proiectului exista

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sa cultivi arbusti de catina,care este foarte cautata la export, sau de aluni, nuci(dar nucii dau rod mai tarziu)...
Sau, cel mai simplu, o carciuma!

| valentino52 a răspuns:

In general pentru o alimentara costurile sunt aproape 0 daca ai spatiul amenajat si ar merge bine daca si pozitia e buna. Distribuitorul iti aduce gratis vitrinele frigorifice, frigidere, tot ce iti trebuie. El iti aduce marfa, iti adaugi profitul iar ce nu se vinde il dai retur fara sa platesti. Banii ii dai dupa ce vinzi marfa, si platesti doar ce ai vandut. Doar ca prima oara o platesti de dinainte si nu mai ai cum sa dai retur nici un produs. In general stocul initial poate varia dar iti trebuie marfa de cel putin 150 de milioane ca sa ai magazinul plin.

| NopeCheers a răspuns:

O Alimentara ar fi ok intr-un satuc si cu un buget de 1500 euro.

| danishor a răspuns:

Faci o frizerie daca nu este sau un bar sau magazin

| Mitrea_Valentina_1986 a răspuns:

Farmacie
bar
discoteca
magazine alimentar