| Atti12 a întrebat:

Ce ar fi mai ok pentru viitor? Armata, Marina sau Facultatea de Informatica? Toate cele 3 categorii imi plac si sunt super indecis.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Armata e cea mai sigura. Orice situatie vine armata trebuie. Daca stai bine cu sanatatea si cu starea fizica zic sa incerci la armata. Numai uniforma de ofiter arata super fain. Si cea de simplu soldat. Fortele terestre, fortele aeriene, ai de unde alege.

| Stropdeploaie a răspuns:

Armata!¡!

| YoULoVeAnGeL a răspuns:

Toate sunt de viitor! Eu zic ca informatica. Pentru ca in zilele de azi. la putere o sa ajunga in special tot ce tine de calculatoare, de cibernetica, etc. Faca ajungi sa fii bun pe domeniu, nu se poate compara nici cu armata, nici cu nimic. Specialistii pe IT, azi, sunt cei mai "smecheri" sa zic asa. Armata, politia, jandarmeria. au ramas pe "vechi". Pentru ca ai locul asigurat si ce? Nu faci nimic cu asta, parerea mea. Orietenteaza te dupa ce e influent in zilele noastre. Si mai ales dupa ce iti place. Succes!

| YoULoVeAnGeL a răspuns (pentru YoULoVeAnGeL):

Si sa nu te iei dupa ideea ca vezi doamne daca ai facut o scoala gata iesi pe post. Nu tine doar de asta. Important e sa fii tu satisfacut cu ceea ce alegi sa faci o viata intreaga! Asta conteaza. Ca la munca te duci tu, nu altul in locul tau. Alege ceea ce vrei tu si ce iti place! Sa nu te duci niciodata cu scarba! Cel mai important e sa fii implinit cu viitorul tau si si cu munca ta!

| quiza a răspuns:

În armată e frumos, de viitor, accesibil. Un minimim de pregătire ai nevoie...

Iar în Marina deja e altceva.
Dacă vrei un loc al tău, fă sacrificii pentru asta.