| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

Ce ar trebui sa completez intr -un CV la "clasificare internationala"?

5 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

CV il scrii tu, deci daca nu ai ce scrie la "clasificare internationala" nici nu amintesti aceasta "clasificare"
Poate nu e CV ci o foaie de inscriere la vreo firma

| saftaiiustin a răspuns (pentru Goete):

Eu macar raspund la misto cand zic rahaturi, in schimb, tu chiar esti prost si serios laughing

| Goete a răspuns (pentru saftaiiustin):

E te face sa crezi ca esti capabil sa dai o astfel de evaluare?
Oricum, prea putin imi pasa de parerea ta

| RxTx a răspuns:

Eu cred că dacă ai diplome recunoscute și echivalate de academia altei țări
Daca da care este codul dat de academia respectivă pentru a putea vizualiza și angajatorii diplomele pe siteul academiei din tara respectivă care ți-a echivalat in meseriile din tara respectivă
Vor să vadă cu ce ți-au echivalat
Pt că tu poți fi electrician in Romania și în Anglia nu
Tu poți fi electronist in Romania iar ei să îți echivaleze că și un Bobby să fii electronist dar trebuie sa dai un examen extrem de.greu
Da ți-au echivalat diplomă dar tu vei avea voie să muncești în țara respectivă doar după ce.ei 2 examene ecs și cscs

| haileewatson a răspuns:

La ce se refera? Clasificarea job-ului tau actual intr-un context international?