| anonim_4396 a întrebat:

Ce as putea face cu talentul meu de scriitor şi actor?
Scriu versuri de mult timp, iar profa de română mi-a zis că sunt bune.
Talentul de actor mi l-am descoperit jucându-mă cu niște prieteni

3 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Tot ce e de facut este să perseverezi în ceea ce îți face plăcere. Dacă tu consideri cu adevărat că dorești să te faci scriitor sau actor pe viitor, atunci termină liceul și fă o facultate pe aceste domenii.Cu cât dorința este mai mare atunci când vrei să realizezi ceva, cu atât mai repede și mai mult se va îndeplini.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dă la teatru si film si vezi daca ai succes te faci actor.

| catablondu a răspuns:

Salut,
dacă scrii versuri care ar putea fi transpuse în cântece încearcă să iei legătura cu artiști, case de discuri sau impresari și te-ai putea alege cu o colaborare ok.
De asemenea, poți participa la evenimente artistice în cadrul cărora câștigi popularitate și experiență.
Mai există și opțiunea publicării de cărți, dar aici există și costuri.
Sper că te-am ajutat, happy
O zi frumoasă!