| Anonim20000000 a întrebat:

Ce ați alege între Medic si Marinar(civil)? Ce avantaje au fiecare? Se mai merita sa faci medicina in zilele noastre?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt diferente enorme intre ele. Daca nu ai aptitudini pentru nici una dintre ele, incearca salahor.

| Sophieka a răspuns:

La felul in care gandesti, e clar ca te intereseaza doar banii si statutul social. Nu ai ce cauta in aceste meserii, mai ales in cea de medic.

| helpforyou a răspuns:

Adica daca se maiu merita in sensul in care medicii primeau "cadouri" pentru serviciul acordat? Cam nasoala gandire.

| Anonim20000000 explică (pentru helpforyou):

Sunt 2 domenii care imi plac. Mi se pare ca medicina din zilele noastre nu se mai axeaza neaparat pe pacienti ci pe "beneficii". Am intrebat deoarece nu stiu ce sa fac si aveam nevoie de o parere.

| helpforyou a răspuns (pentru Anonim20000000):

Banuiam ca iti place ambele. Decizia trebuie sa vina de la tine, si sa tina cont de anii de studiu alocati dar mai cu seama ca vei lucra toata viata in acel domeniu.
De aceea este o decizie grea. Si trebuie sa vina de la tine.
Imi place ca incercio sa afli cat mai multe informatii pentru decizia ta.
Felicitari si succes!

| altvandy a răspuns:

Dacă pui așa problema deja ai greșit ambele starturi. Fă altceva!