| anya13 a întrebat:

Ce ati alege? Medic sau avocat? Si de ce?

Funditaahappy

5 răspunsuri:
| AnneSiAtat a răspuns:

Bună (:.
dacă astea ar fi singurele mele opţiuni, păi....cred că medic. de ce? pentru că avocaţi sunt destui, şi mi-ar plăcea dacă aş face ceva mai diferit. deşi da, recunosc, mi-e şi frică şi cam scârbă de sânge, voi avea şansa să-mi înving fobia, şi în acelaşi timp cred că m-aş simţi bine salvând vieţi.

| AdeElLl a răspuns:

Avocat, salariu de medic nu e asa mare fata de cel al unui avocat.

| denykiss a răspuns:

Eu (personal) as alege avocat mi se pare o meserie mai faina si mai bine platita. Dar asta depinde in mare parte de tine de ce iti place, ce (suporti) poti invata mai usor si de oportunitatile pe care le ai, adica daca ai cunostinte/prieteni care te pot ajuta... si sa ai in vedere ce se cauta in orasul tau. Bafta!

| trm a răspuns:

Avocat,din punctul meu de vedere daca poti sa te exprimi in cuvinte orale sau scrise alege avocatul.Dar in caz za nu esti bun la vorbarie si nici cu memoria nu stai bine medicul este optiunea ta.

| fearlessss a răspuns:

Avocat pentru ca mi se pare mult mai interesant, ai treaba chiar si cand esti liber (adica trebuie sa cauti anumite dovezi etc).Nu as putea fi medic ..eu cand intru intr-un spital si vad pe cineva ca are o mana rupta sa zicem incepe sa ma doara mana si pe minelaughing+ca urasc chimia.