| laur1029 a întrebat:

Ce ati spune dacă aș urma o facultate in reflexoterapie precum si alte cursuri de masaj,m-as angaja la Aria(dacă sunt oameni din Sibiu stiu la ce ma refer, pentru ceilalți, este un spital (sau ce-o fi) foarte mare unde merg foarte mulți oameni, deci e foarte posibil sa gasesc un loc).Si as munci 10 ani pentru a prinde experiență apoi să investesc economiile într-un hotel spa? Stiu ca am foarte mult de invatat la facultate, dar plănuiesc să dau tot ce pot la bac pentru a intra la stat si sa dau tot ce pot pentru a ma încadra în notele necesare

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Si as munci 10 ani pentru a prinde experiență apoi să investesc economiile într-un hotel spa?
Este o idee nobilă, dar economiile nu îți vor ajunge pentru așa ceva. Dar ca să nu te descurajez, poți începe cu o mică pensiune într-o zonă unde există și apă termală, să accesezi fonduri europene care să le adaugi la economiile tale, să cauți investitori cu bani. Este bine să ai un ideal mai înalt pentru care să lupți.