| Dydy24 a întrebat:

Ce avantaje ai daca esti bun la invatatura?

Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

Buna!
Poti primi o bursa de studii, poti participa la olimpiade daca ajungi la nationala si esti pe podium intri la facultate fara a mai da examen, poti participa la diverse proiecte nationale, ba chiar internationale(de exemplu in scoala generala eram intr-un proiect si am mers moca 1 saptamana in Delta Dunarii, la liceu 1 saptamana in Poiana Brasov, intr-o scoala de vara), diplomele cantarind enorm in CV.Ai o relatie buna cu profesorii si cu unii colegi(altii din pacate profita de tine).

3 răspunsuri:
| DjCristian a răspuns:

Poti face un liceu/facultate si dupa poti avea o meserie usoara si bine platita!

| mixdeganduri a răspuns:

Nu ai

| AngelliGina1981 a răspuns:

Iti antrenezi creierasul, stii tu, pentru viata. In plus, daca esti cel mai bun din clasa ai beneficii, cum ar fi ca nu primesti o nota proasta daca nu iti faci tema si colegii ti-ar da orice ca sa ii ajuti la testul ala.