| mtw123 a întrebat:

Ce beneficii ai dacă lucrezi la pompieri? Să răspundă cineva care cunoaşte bine acest sistem.
Ofer fundă

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Faci muschi la cata presiune are furtunu ala care trebuie tinut. In rest 0 bani putini si placerea de a stinge focu

| theforceofgood a răspuns:

Pai ai o slujbă mult mai sigură, acea instituție nu o să de faliment niciodată. Rămâi somer numai dacă o faci cu mâna ta. Nu te dă nimeni afară, numai dacă faci tu vrei prostue sau comiți vreo infracțiune.
Lucrezi o zi pentru 24 h şi 3 stai liber, deci ai un program mult mai liber.
Ai cincediile asigurate şi sigure, față de privat unde primesti concediuvl doar dacă vrea angajatorul.
La pompierii muncesti doar dacă se intâmplă vreun incediu, în restul timpului din cele 24 de ore de serviciu stai şi dormi, nu vine nimeni sa te bată la cap să munceşti în continuu ca la o fabrică de exemplu.
Nu o să ai parte de presiuni din exterior ca în cazul poliției unde ar trebui să fi atent pe cine arestezi să nu fie nepotul primarului, fiun vreunui deputat, fiica lui tanti Tanța de la postă.
Vei avea un salariu destul de mulțumitor mult peste cei de la privați.
Iar ca dejevantaje sunt riscurile la care te expui în cazul unui accident la o intervenție la incendii.

| debarasator63 a răspuns:

- Slujba sigura;
- Salariu decent garantat;
- Pensie sigura;
- Daca lucrezi in ture, zile libere platite;
- Asigurari de sanatate garantate prin CASAOPOSNAJ.
Succes!