| theyonutzu a întrebat:

Ce burse pot obtine la Babes-Bolyai? Trebuie sa am peste o anumita medie sau sa fiu printre primii n studenti?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform HG nr.558/1998 un student poate obtine bursa de merit, de studiu sau de ajutor social, daca indeplineste conditiile prevazute in anexa 2 la aceasta hotarare.

| theyonutzu explică:

In orasul din care provin exista firme private care sprijina elevii defavorizati sau cu rezultate bune. In Cluj exista asa ceva pentru studenti? Stiu ca nu toate se intereseaza pe la licee/universitati. As vrea ceva mai concret.

| theyonutzu explică:

Pentru cei care ati beneficiat de burse de merit sau de studiu: pana la ce medie ati auzit ca s-au dat astfel de burse? Adica care a fost media cea mai mica dintre cei ce au beneficiat de aceste burse?

| theyonutzu explică:

Burse sociale ocazionale? Stiti ceva?