| iwannabeperfect a întrebat:

Ce cariera mi s-ar potrivi? sunt o persoana cu un aspect fizic placut( daca conteaza), activa(nu-mi place sa stau), organizata, si nu imi place sa fiu comandata.
help me plase!

9 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

In orice cariera pentru inceput vei fi comandata de catre cineva, cel putin pana urci in ierarhie

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Cred că ţi se potriveşte cariera de profesoară. Depinde dacă eşti şi răbdătoare şi crezi că ţi-ar plăcea să fii înconjurată de elevi.

Pa-pa.

| horia2012 a răspuns:

Incepe o afacere a ta. Intotdeauna, indiferent cum esti si in ce domeniu vei lucra, vei da socoteala in fata altora. Cele trei nu ajung. Trebuie sa fii si inteligeanta, desteapta si genul de persoana "with open mind".

| LTAA a răspuns:

Daca tu crezi ca poti sa iei singura decizii, poti sa devii Manager (adica sa iti "comanzi inferiorii").
In cel mai rau caz, daca ai bani, poti sa fii antreprenor!

Succes

P.S.: Daca nu ai experienta pentru o anumita cariera, tot va trebui sa urmezi niste cai impuse de cineva

| mixxjim a răspuns:

Nu spui ce stii sa faci, la ce te pricepi, la ce materii esti foarte buna. Altfel, e plina lumea de fete frumoasa carora nu le place sa fie comandate dar care nu stiu sa faca nimic...

| dorin1990 a răspuns:

Ai putea sa devi model dupa calitatiile si descrierea facuta.

| DeliaCute a răspuns:

Daca arati bine... laughing) pe bani

| raliirla a răspuns:

Designer de accesorii! :*( si handmade de toate tipurile)

| enachivasile98 a răspuns:

Mai bine ai incepe de la o o secretara a unui businesman, sau a unei companii, apoi, daca vei avea succese in lucru, te vei ridica si vei ajunge tu sa comanzi pe altii. Bafta