| 123gabialexandra a întrebat:

Ce cariera recomandați dacă imi place statistica, matematica și un pic de informatica?
M-am regăsit in munca pe care o face un analist de date sau statistician, însă cunosc prea putine detalii și v-as ruga dacă ma puteți ajuta.
Unde găsești posturile respective, doar la companii? Program de 8 ore in birou? Cât e salariul?
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| RickAstley69 a răspuns:

Contabil ar fi răspunsul meu, deja restul ar trebui ru singur să le cauți

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Contabil

| Goete a răspuns:

Analistul de date nu are viitor, acum inteligenta artificiala face deja lucruri mult mai complexe

| MrAM a răspuns:

Programator, daca te atrage se castiga foarte bine chiar si pe o pozitie de junior. Salarul poate varia de la 4000 ron/luna la sume absurde gen 20k euro pe luna ca si freelancer in anumite conditii.

| Frank51 a răspuns:

Prof de mate, în universitate după 20 de ani salariul depășește 10k net.