| NinaSimone a întrebat:

Ce credeti despre ADMINISTRAREA RELAŢIILOR PUBLICE ŞI ASISTENŢĂ MANAGERIALĂ (Facultatea de Administraţie şi Afaceri)?

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Orice facultate este buna atata timp cat te poti imagina peste 10 ani de la terminarea ei profesand cu placere in meseria care ti`o ofera acea facultate. Deci adevarata intrebare este: Ce iti doresti TU sa faci in viitor cu aceasta facultate si vei fi multumita? Restul parerilor sunt irelevante.

| Kisses a răspuns:

Este o facultate buna, dar din păcate în România degeaba absolvim facultăți.

| justadream94 a răspuns:

Relativ buna..problema e ca sunt foarte multi in acest domeniu si in mare ori ai pile ori esti bun pentru a reusi o angajare pe domeniu..problema asta e in multe domenii din Romania.
Daca vrei o recomandare pentru facultate ar fi medicina--6 ani si dupa inca cativa in functie de specializare
Se castiga in prezent bine si in IT si se fac destule angajari

sau farmacie..As mai recomanda si arhitectura dar e destul de riscanta zic eu