| user543 a întrebat:

Ce credeti despre meseria de medic? merita efort sa inveti 10 ani?

9 răspunsuri:
| krewoman a răspuns:

Da, categoric...la facultatea de medicina vreau si eu sa merg...am auzit ca primii doi ani e mai greu dar apoi e mai multa practica happy
Sa stii ca in tara asta sunt foarte putini medici buni si daca inveti si chiar vrei sa devii medic, poti deveni unul foarte cunoscut + ca este una dintre cele mai banoase meserii. Deci chiar merita!

| toshibabba a răspuns:

Da, chiar merita sa inveti 10 ani big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca o faci din pasiune si nu pentru bani da se merita. daca o faci pentru bani inveti 10 ani si apoi inca vreo 10 ani vei lucra pentru un salariu de nimica.

| user543 explică:

Krewoman bravooooo cel putin e pentru toata viata e bine platita si si necisitatea de a acorda ajutor cuiva

| Stefania1Stefy a răspuns:

Merita sa inveti 10 ani pentru aceasta meserie. Acum depinde si ce vrei tu.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru mai bine de trei sferturi dintre ei, spitalul este fabrică de bani!
Tu unde vrei să te încadrezi?
Pa, pa.

| VanillaBl a răspuns:

Cand o sa vina la tine vreun pacient sa iti bage 2 mil in buzunar o sa fie bine crede-mahappy. Saptamanile trecute am avut o problema, si am incercat sa ii dau doctorului 50 lei si mi-a raspuns: - da ce sunt eu, portar? laughing) Si apoi i-am dat 200lei si a zambit. deci? depinde de tine ce alegi

| 4b a răspuns:

Daca o faci cu drag, DA se meritawinking

| Chris a răspuns:

Orice meserie făcută cu implicare, seriozitate și pasiune merită efortul.