| Alexskvr a întrebat:

Ce curs pot sa fac dupa absolvirea postlicealei profil fizioterapie ca sa devin asistent la pediatrie in domeniu terapie?
Va rog frumos să mă ajutati.
Dau funda.
Vreau sa am o calificare in domenu pediatrie.

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Cred că, dacă lucrezi 5 ani în pediatrie, poți face curs pentru specializare în pediatrie, poți și preda la școală. Nu știu sigur, întreabă la Ordin, unde ai obținut certificatul de liberă practică.

1 răspuns:
| ancaval a răspuns:

Nu cred că mai trebuie un curs anume, doar să găsești loc de muncă.
După absolvire, ești asistent medical fizioterapie, deci poți lucra oriunde găsești liber, evident, să țină de fizioterapie.