Întrebare recomandată | A4Tech1 a întrebat:

Ce cursuri de calificare imi recomandati cu ajutorul carora pot gasi un loc de munca usor si platit cat de cat decent?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Este mare criza de sudori.

| KodrutZ a răspuns (pentru neutrino):

Da, si stii de ce? Fiindca sudorii buni care nu au plecat afara prefera sa stea in somaj sau sa lucreze ca freelanceri decit sa se lege la git pentru 8-10 ore pe zi si un salariu de mizerie de vreo 10-15 milioane. Nu de alta, dar jobu' asta te cam consuma...

| Kyılε a răspuns (pentru neutrino):

Si de muncitori bine platiti.

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Bucatar, frizerie, manichiura pedichiura, crupier

| mixxjim a răspuns:

Eu ti-as recomanda si instalator sanitar sau electrician, daca-ti place si crezi ca poti intelege partea tehnica la electricitate. Pentru astea practic nici nu ai nevoie sa fii angajat, poti lucra si pe cont propriu si sa castigi bani frumosi, niciodata nu gasesti un instalator sau un electrician cand ai nevoie happy Plus ca poti gasi de lucru si pe afara cu astea destul de lejer. Succes!

| Țoglă a răspuns:

Sudorii/Instalatorii/Bucătarii calificați sunt cei mai căutați la momentul ăsta.

| SasaSasa2000 a răspuns:

Daca vrei poti fi un tigan, eu nu te sfatuies, funda?

| SorinaSuciu a răspuns:

Cursuri de bucatar sau de ospatar. daca vrei ceva mai lung poti sa incerci sa faci cursuri de specializare in diferite domenii (informatica, medicina)

| ViperXd a răspuns:

Angajeaza-te la un fastfood...cu cat merge vanzarea cu atat vei fi si mai bine platit...P.S iei minim 1000 lei

| Bocioc a răspuns:

La somaj gasesti cursuri cate vrei, de exemplu de bucatar, ospatar astea merg