| manumescAlexandra111 a întrebat:

Ce cursuri de munca se pot face incat sa am un job asigurat?

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Mecanic auto.

| mODIN a răspuns:

Cum au spus si ceilalti, conteaza putin si ce-ti place sa faci. Ar fi multe: frizer, manichiura, stivuitor, contabilitate, ssm/psi, translator, fitness, sofer de taxi/uber.

| StoicAnalysis a răspuns:

Intra pe site-ul inspectoratului teritorial de munca si vezi acolo ce cursuri mai organizeaza ei pentru angajare.

| IamJoKeR a răspuns:

Curs de lucrator comerciant, curs de operatot pc, curs de manichiura si pedichiura

| IXIAlinIXI a răspuns:

Lasa idea de job asigurat, gandeste-te ce ti-ar placea sa faci, ca daca faci bine o sa fie job asigurat!

| Modzilian a răspuns:

E lipsa mare de instalatori sanitari. Dar mai sunt si alte meserii unde job-ul e asigurat: macaragiu, tractorist. Poti vedea lista la ITM.