| anonim_4396 a întrebat:

Ce cursuri poți face de pe urma cărora sa ai un venit bun, un salariu peste 2500lei ma refer. Vreau sa fac o facultate, insa durează câțiva ani pana o voi termina și o sa trebuiască sa ma întrețin singura deci pana obțin licenta o sa am nevoie de o calificare obținută printr-un curs. Am uitat sa menționez ca sunt fata, deci exceptând mecanic auto, instalator, tâmplar. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Coafura /frizerie, manichiura, pedichiura, masaj, ingrijire persoane in varsta etc., la cursuri postliceale de calificare (se invata teoria si practica).
Daca lucrezi bine si vei avea o clientela satisfacuta, atunci vei putea castiga chiar mai bine decat cu facultatea terminata.
Meseria = bratara de aur!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orașul? În București vânzătoarele iau 2500 lei net. În alte orașe poate iau 1400 - 1500 lei net.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru vânzătoare trebuie doar liceu ca să fie angajate ca - lucrător comercial.
Nu trebuie nici un curs de calificare.

| haileewatson a răspuns:

Ai experienta? Ce stii sa faci? Nu iti trebuie vreun curs ca sa iei 2500 de lei. Cauta job-uri de receptionist/front desk in corporatii, asistenta, customer support etc