| anonim_4396 a întrebat:

Ce cursuri trebuie sa urmezi(sau facultate, ceva...) si unde, daca vrei sa te faci fotograf? Si cand zic fotograf nu ma refer la acea persoana care foce poze la nunti si botezuri. Ma refer la un fotograf profesionist, care face poze pentru o revista, pentru cataloage de moda sau albume cu peisaje din intreaga lume.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Institutul de Teatru si Film are sectia Imagine.acolo vei invata totul despre imagine, e adevarat ca mai apoi vei trece si pe la imaginea in miscare(film-operator film) dar merita sa vezi cum se face, vei avea o idee de ansamblu, vei alcatui fotografii tinand cont nu doar de compozitia ta ci mai ales de lucrul cu toti cei ce-ti intra in fotografie(mai complex, nu?)
Ori:Universitatea de Arta-sectia de Arte plastice si acolo ai si Foto-Video.
Si pentru prima varianta si pentru a doua ai unitati din astea de invatamant in principalele orase din tara.
Dar mai ales afara...

1 răspuns:
| FotografBucuresti a răspuns:

Cursuri de fotografie online sau ca sa fiu mai exact este un
Curs de fotografie gratuit oferit de fotograful din Bucuresti Seremi

Il puteti acesa aici
http://www.seremi-studio.com/blog_de_fotografie/curs-de-fotografie-gratuit

Cursul are o durata de peste 2 luni si promite sa va treaca de la amatorii care fac POZE la fotografii care fac FOTOGRAFII :)

Sper sa iti fie de folos