| NemNUZ a întrebat:

Ce este mai greu sa devii? Medic sau procuror? PS stiu ca ambele meserii sunt foarte greu de obtinut dar care este mai usoara si de ce?

3 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Depinde de cat de priceput esti, pentru unii e mai usor sa fi medic pentru unii e mai usor sa fi procuror.

| neutrino a răspuns:

Pentru a deveni un mare medic trebuie sa fii si un mare om, cerinta ce nu se impune pentru un procuror.

| Do??a a răspuns:

Mie îmi place mediul juridic deci voi spune procuror deși eu prefer avocat.