| Prezidentul a întrebat:

Ce este mai putin stresant sa fii politist, pompier sau jandarm? Raspundeti doar daca stiti! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Adi_Chindea_1995 a răspuns:

Cel mai putin stresant este sa fi politist sau jandarm! (Totusi jandarmul este mai stresant decat politistul)
Cel mai stresant este pompierul te asigur, (am rude care mi-au zis)
Funda?

8 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Cel mai stresant este sa fii pompier! Dar cred ca este o intrebare cam fara rost din partea ta, odata ce tu cauti ceva cat mai putin stresant.Iti spun asta pentru ca fiecare are un vis in viata si acel vis nu are treba cu cat de stresant va fi, atat timp cat ne place.

| Danzell a răspuns:

Ca riscuri pompierii au cel mai mare grad de risc(si sunt cei mai solicitati in situatii de incendii, viituri, cutremure, descarcerari). apoi jandarmii si ultimii politistii.

Daca iti alegi una din meseriile din aria asta in functie de nivelul de stres, te rog nu o face. Avem nevoie de oameni responsabili.

| Prezidentul explică (pentru Danzell):

N-am pus intrebarea pentru a-mi alege meseria.

| Danzell a răspuns (pentru Prezidentul):

Am presupus doar. happy

| thewomaninwhite a răspuns:

Cred ca pompierii fiindca ei nu sunt solicitati decat la "ocazii speciale", nu in permanenta ca politistii.

| Prezidentul explică (pentru thewomaninwhite):

Pompierii pot deschide PFA? Multumesc.

| Danzell a răspuns (pentru Prezidentul):

Nu prea se poate deschide PFA. cadrul militar nu are dreptul de a desfasura activitati economice ce pot interfera cu buna indeplinire a cerintelor postului.