| TpuNewbie a întrebat:

Ce examen trebuie sa dai daca vrei sa devii profesor (proaspat iesit din facultate) la gimnaziu la buget, de care acte ai nevoie si care e data limita de depunere? Am inteles ca daca nu se ocupa locurile, prin septembrie mai primesc candidati, e adevarat?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te la inspectoratul scolar județean și spune-le exact ce vrei, acolo se REZOLVĂ problema ta

| Wr3nch a răspuns:

Cauta pagina inspectoratului judetean din zona ta sigasesti tot ce iti trebuie.