| larysa_1699 a întrebat:

Ce fac ca sa ajung actor?

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Inainte de toate verifica-ti talentul participand la vreo trupa de tetru pentru amatori care se gaseste, de regula,fie pe langa un teatru mai mare,daca locuiesti intr-un oras care are o asemenea institutie,fie pe langa vreun teatru particular initiat de vreun actor cu experienta-dar acest lucru il poti gasi tot intr-un oras care are trupa profesionista de teatru,fie pe la Casa de Cultura,studenteasca sau nu,care are cu siguranta trupa de actori amatori. Daca toate aceste posibilitati nu exista, poti singura infiinta o trupa de teatru la scoala unde inveti; discuta cu d-na diriginta, implica-ti si alti colegi care iubesc teatrul si formati-va propria trupa. Abia dupa aceea poti spune daca ai sanse sa fii actrita.

| seby005 a răspuns:

Scoala generala->liceul->facultatea de teatru ...si sa stii sa joci bine teatru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teatrul.
O seară de vis!

| Karoline005 a răspuns:

Te uiti la filme,te uiti cum joaca actorii, incerci sa fii asa ca ei. Apoi pleci la scoli speciale de actorie, unde o sa inveti mai multe...big grin