| alexandra257999xuny a întrebat:

Ce fac dacă îmi urăsc jobul, sunt stresată mereu, nu pot să mănânc, să dorm, nu funcționez deloc? Simt că nu o să mai fiu ok niciodată, simt că nu o să fiu niciodată pregătită pentru viață. Am 22 de ani și mă simt imatură, singură, nesigură și văd doar partea rea în orice situație. Vreau să mă schimb, să mă maturizez, să fiu mai bine dar nu pot.

Răspuns Câştigător
| NisipLaMare a răspuns:

Sti caii aia la caleasca? Ei bine ei merg doar inainte fara sa vada in stanga si dreapta sunt manati de vizitiu(sefu). Cand ei sunt liberi alearga si zburda in toate directiile.
Asta simt si oamenii cand sunt liberi si au scapat de un job stresant si neplacut(si Eu la fel). Pana am gasit atmosfera perfectă de a lucra chiar daca mai este putin stress, motivatia de a aduce la bun sfarsit a unui scop (proiect) spala stresul si bineinteles colegii si seful care fac totul bine.
Asa urcand o treapta mai sus descoperi un alt nivel.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce fac dacă îmi urăsc jobul"

e ca la o haină veche, demodată: alta

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu stiu sigur daca are legatura job-ul cu felul tau de a fi.
Din ce spui, nu ar fi rau sa te schimbi, dar nu doar gandul e de ajuns.
Revenind la job, pana la 21 de ani am schimbat 5.
Acum am peste 10 ani la actualul job.
Ideea e sa faci ce iti place si dupa sa te gandesti sa castigi si bine.
Cat despre tine, ai de lucrat cu tine in afara job-ului.
Succes!

| sweetys a răspuns:

Apucă-te de sport. Vei reduce cu mult stresul si de va ajuta sa te schimbi in bine dpdv psihic. Cauta un alt job sau fa niste cursuri si schimba-ti domeniul. Soluții exista, doar trebuie sa le si vezi. Si vorba cuiva cu caii, caleasca si vazutul doar o particica din drum.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vreau să mă schimb,... dar nu pot.
Astfel ai o problemă de rezolvat. Dacă spui că nu poți, nu ai șanse.