| 123gabialexandra a întrebat:

Ce face mai exact un broker? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Danutsz a răspuns:

Sa convingi oamenii ca investitia in actiuni este profitabila. Sa citesti printre randurile informatiilor publice despre companii listate. Sa gasesti cele mai „de viitor" titluri, cele care or sa creasca semnificativ. Si, mai ales, sa nu pierzi banii! Asa s-ar defini in cateva cuvinte meseria de broker bursier. Pentru multi, brokerul e un tip agitat, care tipa intr-un ring bursier, ajunge foarte bogat si, inevitabil, pierde totul la un moment dat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danutsz):

Ai pus si ceva stereotipuri pe care le-ai vazut la tv laughing) nu ajung toti bogati si nu sunt toti agitati, si nu toti pierd totul la un moment dat happy
Asta e stereotip de hollywood

| Danutsz a răspuns (pentru anonim_4396):

Am apecificat ce inseamna pentru multi, nu ceea ce este cu adevarat

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Intermediază activități pe bursă pentru clienții săi.