| laurica12 a întrebat:

Ce face un asistent de cercetare in chimie? vreau detalii...ca asa in mare cam stiu cate ceva

Răspuns Câştigător
| Atotstiutor a răspuns:

Sunt specialisti cu ocupatii intelectuale si stiintifice,care indeplinesc sarcini profesionale care necesita cunostinte de inalt nivel in stiinte fizice,biologice, sociale si umane; intreprind analize si cercetari, elaboreaza concepte, teorii si metode; aplica in practica cunostintele dobandite sau avizeaza lucruri realizate in domeniul respectiv;
Instruiesc si educa persoane handicapate; ofera consultatii in domeniul comercial, juridic si social; creeaza si interpreteaza opere de arta; sustin comunicari stiintifice si intocmesc rapoarte...