| DAVID_5749 a întrebat:

Ce face un informatician sau cum te poti face unu sad va rog rasp. TPU sad!

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Multe... de la web design la jocuri. depinde ce vrei sa te faci, sunt foarte multe limbaje de programare, eu, vreau sa ma fac Web Developper, si ca sa ajung asa ceva, o sa ma duc la liceu la mate-info (sunt a 8a) si apoi la facultatea de informatica.

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Un informatician se ocupa de programare in special. Programare pentru orice domeniu, unde este nevoie de un program de calculator sau aparatura care functioneaza pe baza unui sistem computerizat. Trebuie sa faci liceu de mate-info si apoi facultatea de informatica.

| Alexandru98 a răspuns:

Invață să lucrezi in programe
pentru inceput C++, borland sau visual și fă și o facultate gen automatizări și calculatoare sau informatică(să te bagi ca voluntar in organizații non guvernamentale), deoarece dacă nu te-ai implicat in ceva ca voluntar nu te i-a nimeni(la locul de muncă), pentru că ai nevoie de experiență

| vampir004 a răspuns:

Trebuie sa inveti mult, si depinde si de tine casa iti placa ceea ce faci