| yooleonard a întrebat:

Ce face un Sub-Ofiter la munca, cum lucreaza? Dar un Militian? Care sunt diferentele?

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

Militienii nu mai exista
Un subofiter face ceea ce trebuie sa faca, in functie de domeniul unde e incadrat - poate sa fie la paza, poate la interventii, la circulatie etc

| yooleonard explică (pentru greyhound):

Si este greu sa devii sub-ofiter, dar ce salariu are?

| greyhound a răspuns (pentru yooleonard):

Depinde ce noroc ai. Teoretic trebui sa faci scoala militara (la jandarmi) sau scoala de subofiteri (la politie) care dureaza 3 sau 4 ani
Dar Jandarmeria mai angajeaza cateodata cand e urgenta si admisii fac doar un stagiu de pregatire de 6 luni
Salariul e intre 1500-2000 de lei in functie de vechime.