| AdianAddrian a întrebat:

Ce faci când ai o funcție importantă și îți face avansuri cineva tânăr și frumos? Cum îți păstrezi obiectivismul funcției, imparțialitatea daca doriți?

7 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Aici depinde de caracterul fiecaruia. Daca esti axat pe munca, nu prea te mai intereseaza avansurile. Eu as incerca sa discut cu acea persoana si sa ii spun ca nu e nevoie de avansuri si sa se potoleasca. Daca iti place ca iti face avansuri, aici trebuie schimbata atitudinea ta.

| catelushatha69 a răspuns:

Mangai manzul si te abtii

| KR0N5TADT a răspuns:

O poți face utilizând neuronii din dotare. Dacă îi ai.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca acel cineva e in subordinea ta, il/o demiti, apoi puteti sa va faceti de cap. Sau iti dai tu demisia. Daca nu aveti o relatie directa de subordonare si nu se bate cap in cap cu functia ta... de ce nu?

| MrAM a răspuns:

Se poate discuta in afara programului daca e cazul.

| dannyel86 a răspuns:

Avansurile de care vorbesti ar putea fi doar simple linguseli, pentru a-ti intra in gratii. Esti pe o pozitie importanta si astfel de gesturi ar putea fi normale, daca se doreste ceva profesional de la tine. Va trebui sa primesti mai multe semnale pe care sa le analizezi, ca sa poti spune cu adevarat ca e un flirt.
Ulterior, se poate discuta, pe un ton civilizat, despre fondul problemei.

| Brizbriz a răspuns:

Ai o singura viata, go4ithee hee