| Sliix a întrebat:

Ce facultate ar trebui sa urmez ca sa continui in domeniul esteticii? ( hairstylist, make-up artist ) Sau ce facultati exista in acest domeniu?

5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu exista facultati pentru asa ceva, pentru ca nu e nevoie de facultate, sunt doar cursuri si apoi tot felul de cursuri pe domenii restranse pentru a afla mai multe detalii pe bucatele, de exemplu "produse naturale in machiaj" unde poti invata sa faci masti din produse naturale etc. Poti sa vezi aici niste detalii sa te poti orienta cat de cat http://www.christinevalmy.ro/cursuri/machiaj

| ElenaSA a răspuns:

Ai putea sa faci ceva legat de Arta.Nu ti-ar strica sa-ti cultivi simtul artistic.Vezi pe http://www.unarte.org/
Bafta!

| CMaria21 a răspuns:

Nu cred ca exista facultate insa te poti orienta spre cursuri.Te poti interesa daca sunt aceste specializari la feg de exemplu.Succes

| Marrythenight a răspuns:

Eu nu stiu daca exista vreo facultate din asta...

| mitruionel a răspuns:

Buna cred ca exista facultate care poti sa te faci doctor estetician, adica sa le bagi la vedete silicon sa nu li se mai vada ridurile etc.