| popmirgea1999 a întrebat:

Ce facultate as putea alege daca sunt mai mult atras de sport?
nu am alta pasiune in afara de asta?

4 răspunsuri:
| Cristian_Baltag_1998 a răspuns:

Facultate de sport nu exista, dar poti merge la echipe de liga a-3-a si iti poti incerca norocul big grin

| einenebun23 a răspuns:

Pai, Facultatea de Educatie Fizica si Sport daca asta iti doresti asta ar trebui sa si faci.

| ElenaSA a răspuns:

Probe de concurs la Facultatea de Educatie Fizica si SporttongueROBELE CONCURSULUI DE ADMITERE
In conformitate cu hotararea Senatului UNEFS nr 348 din 12.02. 2013, probele de concurs pentru admiterea in CICLUL I – STUDII UNIVERSITARE de LICENta in limba romana, sunt:
1. Proba de Educatie fizica - ELIMINATORIE - Candidatii care nu obtin cel putin nota 5 (cinci) la aceasta proba sunt eliminati din concurs.
2. Proba scrisa, tip grila - la Biologie si Limba Romana