| GabrielaIoana a întrebat:

Ce facultate din cadrul ASE-ului credeti ca este cea mai buna in sensul de a oferi cat mai multe posibilitati de angajare (platite destul de bina)dupa terminarea cursurilor?

2 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

Nu conteaza daca esti smechera sau nu pentru a da la o facultate care poate ca te atrage. Uite un sfat: Ia o foaie si un pix de hartie si scrie facultatile la care ai vrea sa mergi. Langa ele scrie motivele pentru care te-ai duce si motivele pentru care nu te-ai duce. Daca nu merge asta imagineaza-te in postura unui doctor sau a unui afacertist etc. si vezi daca ti se potriveste. Sper ca te-am ajutat

| GabrielaIoana explică (pentru Ceriik):

Nu e vorba de,, smecherie'' eu stiu clar ca vreau sa merg la ASE inca de acum desi mai am 2 ani pana termin liceul dar acum consider ca cea mai buna varianta ar fi sa merg pe Contabilitate avand in vedere ca sunt la un liceu Economic dar nu stiu daca e o alegere buna din cauza lipsei de informare despre celelalte facultati.Eu voiam cateva informatii despre diverse facultati din cadrunl ASE ca sa imi fac o idee.