| darts01 a întrebat:

Ce facultate ma sfatuiti sa fac tinand cont ca nu ma pasioneaza nimic neaparat si am media la bac 7, 43.Va dati seama ca vreau ceva mai general dar din care e destul de probabil sa castig bine in viitor?

11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Dreptul sau ceva pe marketing/management.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Tu vrei sa faci bani stand?laughing) Esti cam prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dreptul. Ca procuror sau avocat vei găsi mereu de munca. Loc de munca curat și salariu de stat, stabil și bun! Succes și sper ca ti-am fost de ajutor!

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Se intra extrem de greu, sunt nu stiu cati pe un loc. Pentru a fi procuror trebuie dupa drept sa mai faci niste studii 1-2 ani.
Trebuie sa fii foarte bun si dedicat si abia atunci poate, am zis POATE ai si o sansa sa intri.
Omul intreba de ceva accesibil, nu 'misiune imposibila'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii dintre voi, din cei care ați răspuns, fra expresii jignitoare și cuvinte obscene și derivate, nu ați fi putut da un raspuns? Multă răutate zace in unii...

| AndreiWeisz a răspuns:

Ceva de informatica.

| Porcusorul a răspuns:

E foarte rau ca ai ajuns major fara sa te cunosti cu adevarat, fara sa-ti cunosti inclinatiile si pasiunile. Necunoscandu-te nu vei fi in stare sa alegi o facultate care se pliaza bine pe abilitatile si inclinatiile tale. Ai toate sansele sa dai gres cu alegerea pe care o vei face. Cei care castiga bani buni nu ajung la asemenea sume pentru ca au terminat nu-stiu-ce facultati, ci pentru ca se cunosc bine, au luat decizii bune in viata si sunt pasionati de munca lor. E momentul sa te trezesti. Incuie-te in camera ta cateva zile, reflecteaza la viata ta de pana acum, analizeaza-te, gandeste-te la lucrurile care ti-au placut si care nu, autocunoaste-te si fa-ti un plan concret pe urmatorii 5-10 ani. Va fi greu pentru ca toate astea trebuia sa le faci in ultimii ani si treptat, nu brusc si in cateva zile. Acum va trebui sa recuperezi terenul pierdut, insa doar asa vei avea sanse reale sa ajungi la ceea ce-ti doresti, un castig bun in viitor si o viata linistita.

| NameInUse a răspuns:

Te duci la medicina, simplu, toti nepriceputii se duc acolo.winking
Si cica ies bani. ohohoo!

| MorganaM a răspuns:

Ceva facultate legata de economie, finante sau marketing.
ai sanse mari sa iti gasesti un job decent, iar cerintele nu sunt mari, la facultate ma refer

| EugenEB a răspuns:

Doar CristiBC, Andrei si Name au raspuns.
Restul probabil au sub 16 ani sau 18+ (sunt si din astia ), sa manance desert pana dau pe dinafara.
Mergi la Academia de Politie, nu stai inchis in birou, ai activitate fizica, lucrezi pe teren.

| Maree1 a răspuns:

De unde știi ca nu are bani?