| MyaEmy a întrebat:

Ce facultate(nu liceu) trebuie sa urmez ca sa pot deveni EDUCATOARE? Dau funda

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Facultatea de educatori de la ciorogarla

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://www.google.ro/#q=pedagogia+invatamant+primar+si+prescolar
Cauta pe acolo. O sa gasesti mai multe facultati.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a deveni educatoare, este PREFERABIL să faci un Liceu Pedagogic cu specializarea de "educatoare-învăţătoare" :D

Totuşi, dacă faci alt liceu, poţi face o Facultate de Psihologie şi Ştiinţe ale Educaţiei, specializarea Pedagogia Învățământului Primar și Preșcolar :
http://fpse.unibuc.ro/......-prescolar

Toate cele bune!

| Iwannabesmart a răspuns:

Nu ai nevoie de facultate pentru a fi educatoare

| MyaEmy explică (pentru Iwannabesmart):

Glumesti nu?:O

| Iwannabesmart a răspuns (pentru MyaEmy):

Nu..ai nevoie de liceu pedagogic. Daca vrei sa fii profesoara ai nevoie de facultate.