| Dianajuganaru a întrebat:

Ce facultate pot urma daca am terimant științele naturii?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Farmacie, medicina, ceva legat de biologie cum ar fi laborant, cercatator in domeniu sau profesoara de biologie/chimie din astea. Dar trebuie sa te pregatesti intens si pentru admitere, daca esti a 12-a, e cam tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum depinde de ce anume doriti dvs. Dar, potrivit intrebarii dvs, eu va recomand in,, Protectia Mediului ''

| Sandra04 a răspuns:

Teoretic poți urma orice facultate. Nimeni nu te poate opri sa faci Conservatorul de exemplu. Dar dacă ai terminat științele naturii poți urma, in funcție de materia preferata(chimie/BIO/fizica/mate), Politehnica sau UMF. La UMF trebuie se știi in principal biologie si chimie, pe cand Politehnica se bazează mai mult pe mate si fizica/chimie. Mai poti urma si Facultatea de chimiei, de biologie, de fizica din cadrul Universității București. Diferența e ca la Universitate faci 3 ani iar la Poli 4 ani(dar de la Poli ieși cu grad de inginer, ceea ce reprezintă un avantaj)