| ea_2165 a întrebat:

Ce facultate pot urma daca termin stiintele sociale? : D

Răspuns Câştigător
| Cineva! a răspuns:

Cred ca in primul rand Dreptul. Apoi psihologia, management.
Spre directia asta. Oricum poti urma si facultati in alde domenii daca iti doresti(de exemplu medicina). dar iti va fi mai greu
Oricum.Bafta:*

5 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Poti urma orice facultate vrei tu.De la drept la stiinte politice.

| ion2015 a răspuns:

Psihologie, jurnalism

| x_7728 a răspuns:

Drept, psihologice, stiinte politice thinking etc

| andreiyo50 a răspuns:

Poti urma orice facultate. Important e sa poti face fata facultatii pe care o alegi. De exemplu daca alegi facultatea de matematica iti va fi foarte greu pentru ca la stiinte sociale se studiaza mai mult psihologie, romana si mai putin matematica. Depinde si ce iti place sa faci.

| Ela_8933 a răspuns:

Drept